فیلم سینمایی مسخره باز

نام فیلم :       فیلم سینمایی مسخره باز
کارگردان :      همایون غنی زاده
زمان پخش :  آبان ۹۹

فیلم سینمایی مسخره باز

راجب اين فيلم اگر بخواهم متني بنويسم يا نقد و تحليل كنم، در باره اين شاهكار من شيرين ظهيري با تحصيلات سينمایی ای كه دارم، ميگويم اين فيلمي است كه سر كلاس درس ميشود پلان به پلانش را بررسی كرد و آموخت.
همايون غني زاده نه تنها به عنوان فيلم اولی بلكه كسی كه سالها در تئاتر خاك صحنه خورده و شاهكار هايي هم اجرا برده، نبوغ خود را در سينما به رخ كشيده.
خلاصه داستان:
مسخره باز قصه ی مرد جواني است با نام دانش با بازي ( صابر ابر) در يك سلماني مردانه رقم ميخورد.
دانش و همكارش شاپور ( بابك حميديان) در كنار هم كار ميكنند. 
او كه شيفته سينما و بازيگري است، شبها بعد از اتمام كارش به تمرين ميپردازد. 
رئيس سلماني يا صاحب كار آنها كاظم خان است .
او به شدت فردی با اصول اخلاقی و مقتدر است واو پيوسته كارها و تمرينات دانش را به سخره ميگرد، از نظر او فيلم فقط كازابلانكا است.
او به شدت به سلمانی خودش وابسته است و خيلي دقيق و با تعصب آنجا را اداره ميكند، يكي از مشتريان پرو پاقرص و در عين حال اذييت كن سلماني رضا كيانيان است در نقش ( سرهنگ كياني) است كه از قديم به كاظم خان مشكل داشته، او نقطه ضعف كاظم خان را ميداند و با اين حال او را اذييت ميكند، كاظم خان به شدت به اسم سلماني  مردانه تعصب دارد ولي كياني از روي قصد به آنجا آرايشگاه ميگويد، 
او به آنجا ميرود در پی يك قاتل است و در مرحله تحقيق هميشه به سلمانی هم سر ميزند، شخص ديگري از دوستان دانش با نام مانفرد ( داريوش موفق ) است او كه گريومور است به آنجا زياد رفت و آمد دارد، او در حال حاضر گريمور يك تئاتر معروف است و اعلام ميكند براي كارش موي بلند ميخرد، البته نه موي زن ، اين مو بايد موی مرد باشد اما اين حقيقت به يه ماليخوليا براي دانش تبديل ميشود  و از همين لحظه بوی خون را ميشنويم و عزم جزم دانش براي بدست آوردن موی بلند تا بلكه خود را در چشم مانفرد عزيز كند و او دانش را به كارگردان معرفي كند و بتواند نقشي در آن تئاتر بگيرد.
و اتفاقي هولناك رخ ميدهد كه همگی آنها را در سيلاب در خود غرق ميكند،
 

قسمت هایی از فیلم مسخره باز

عوامل فیلم سینمایی مسخره باز

 
ابتدا به عوامل فيلم ميپردازيم.
كارگردان و نويسنده:همايون غنی زاده
تهيه كننده: علی مصفا
بازيگران: علی نصيريان / صابر ابر/ رضا كيانيان / بابك حميديان/ داريوش موفق/ محسن حسينی و هديه تهرانی.
موسيقي: محمد رضا غني زاده
فيلمبردار: علی قاضی
تدوين: هايده صفی ياری
توزيع كننده: خانه فيلم
كشور: ايران
زبان : فارسی
سال ٩٧
جوايز:
اين فيلم در سي و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر حضور داشت و توانست چهار سيمرغ را از آن خود كند.
از جمله برنده بهترين بازيگري نقش دوم  را به علي نصيريان تعلق دادند. بهترين فيلم سينمايي بخش نگاه نو شد. و برنده سيمرغ بهترين فيلم هنر و تجربه را كسب كرد.
اين فيلم در دوره ي سی و پنجم جشنواره ورشو ٢٠١٩ توانست برنده بهترين كارگردانی و بهترين فيلم و جايزه ويژه هيئت داوران را از آن خود كرد.
بازیگران سریال مسخره باز
نویسنده : سوزان صفانیا

فیلم های پیشنهادی :

عاشقانه ۱

سریال عاشقانه 1

هومن سیدی در سریال عاشقانه ۱

سریالی عاشقانه از اتفاقات جالب با حال و هوای جوانان و زندگی روزمره تعدادی جوان بهمراه بخش هایی از طنز و نگرانی هایی جوانان امروزی.

سریال هم گناه

سریال همگناه

سریال همگناه برخلاف سریال های دیگر شامل بیش از ۴ موضوع خانوادگی و اجتماعی است که هر یک به نوبه ی خود میتواند داستان یک فیلم باشد. درگیری هر یک از شخصیت های فیلم در آن جایگاه بسیار دیدنی است. 

سریال دل

سریال دل

سریال عاشقانه دل داستان دو …… است که از ابتدای فیلم عاشق یکدیگر شده ولی در روز عروسی با دزدیده شدن عروس توسط یکی از آشنایانش داستان زندگی این زوج به کلی تغییر میکند.

سریال آقازاده

سریال آقازاده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.