شام ایرانی

نام فیلم :       مجموعه برنامه شام ایرانی
کارگردان :      اصغر فرهادی
زمان پخش :  آبان ۹۹

سریال شام ایرانی

شام ایرانی نام مجموعه‌ای ویدئویی می باشد  که به نوعی رئالیتی شو می باشد و به سبک تاک شو کار میکند . تولید سال ۱۳۹۰ می‌باشد. قسمت اول این سریال ۱۱ بهمن ۹۰ منتشر شد. این برنامه در سال ۱۳۹۳ هر جمعه از شبکه نسیم پخش می‌شد.

هم اکنون این برنامه برای شبکه نمایش خانگی تولید می‌شود و توسط نماوا و فیلیمو میتوان دید.

روند این برنامه به این صورت می باشد که هر هفته ۴ شرکت‌کننده از میان هنرمندان،ورزشکاران ،سلبریتی ها و افراد شناخته شده توسط مردم  انتخاب می‌شوند و هر یک در خانه‌هایشان برای هم شام تهیه می‌کنند و در آخر مخفیانه با توجه به مهمانداری میزبان (از نحوه پذیرایی و میزان علاقه مندی به غذا های طبخ شده و ریز ترین جزییات) به هم امتیاز می‌دهند. در شب آخر مسابقه، هر کس که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، برنده مسابقه می‌شود. و جایزه نهایی به برنده تعلق میگیرد.

جوایز برنامه شام ایرانی

در روند برنامه های فصل قبل نحوه ی جایزه بدین صورت بود که بر هر یک از اعضا مهمان ها مقداری پول میدهند و هر یک با توجه به میزان رضایت از میزبان پول ها را بین خود و میزبان تقسیم میکرد.

ولی در فصل های آخر کار بدین صورت نیست و جایزه نهایی از طرف برنامه شام ایرانی مستقیما به برنده اهدا میشد که معمولا وجه نقد یا سکه طلا  میباشد.

ساختار شام ایرانی الهام گرفته از مجموعۀ تلویزیونی (Come Dine with Me) است که در کشورهای مختلفی چون استرالیا، کانادا، انگلستان، آمریکا و … با شکل و فرمی مشابه و البته با نام‌های متفاوت ساخته و پخش شده‌است.

آخرین قسمت های شام ایرانی ؟

  • سعید ابوطالب کارگردان و تهیه‌کننده سری جدید «شام ایرانی» درباره آخرین وضعیت تولید این مجموعه توضیح داد: تصویربرداری مجموعه چهارم سری جدید «شام ایرانی» با حضور مرجانه گلچین، آشا محرابی، نگین معتضدی و نعیمه نظام دوست که ۱۱ اسفندماه آغاز شده بود، به پایان رسید.

    وی ادامه داد: به دلیل آنکه یکی از بازیگران مجموعه پنجم به خارج از کشور سفری داشته اند بعد از شیوع ویروس کورنا و لغو پروازها هنوز نتوانسته اند که به کشور بازگردند به همین دلیل تصویربرداری فصل پنجم با تاخیر انجام می‌شود.

قسمت های خنده دار شام ایرانی

نگاه ضد یهودی به فیلم مصائب مسیح

  

در پرسشی که پس از تماشای فیلم مصائب مسیح از ۲۰ هزار مسیحی صورت گرفت؛ هیچ یک از این افراد یهود و یهودی را عامل مصلوب شدن مسیح نمی دانستند. این فیلم بر اساس کتب معتبر تاریخی از جمله اناجیل اربعه ساخته شده است و چیزی جزء عقاید و باورهای یک شخص کاتولیک را بیان نمی کند. از طرفی استفاده از پیشوند ضد در کنار کلمه یهود، توهین به سازنده و عوامل فیلم مصائب مسیح می باشد. چرا که ضد به هنگامی کاربرد دارد که شخص یک مخالف جاهل و بدون دلیل و مدرک  است. در حالی که این فیلم نه بر اساس جهالت و لجبازی؛ بلکه بر حسب تکیه بر کتب و اسناد معتبر تاریخی شکل گرفته است.

داستان پر از جنجال مصائب مسیح ادامه دارد…

خبرهایی که از گوشه و کنار سایت های خبری آمریکا می رسد، خود گویای این موضوع است که کارگردان فیلم مصائب مسیح قصد دارد ادامه این فیلم را هم بسازد. شایان توجه است که تاکنون چندین مرتبه این خبرها به گوش رسیده است. اما هنوز خبری از جزئیات ماجرا و گفتگوهای به عمل آورده در این راستا به دست نیامده است و یا به تعبیری دیگر هنوز ادامه فیلم مصائب مسیح علی رغم ظن و گمان های محور آن ساخته نشده است. اما با توجه به اخباری که پیرامون این فیلم در جریان است؛ هیچ بعید نیست که ادامه این فیلم جنجال برانگیز نیز ساخته شود که در صورت ساخت آن بایستی باز هم منتظر حوادث و خبرهای پشت پرده آن بود که این بار کارگردان فیلم به دنبال دست یابی به چه مسائلی و آیا باز هم می تواند نگاه تمامی جامعه سینمایی را به خود جلب کند یا خیر؟

 

 

محمدرضا گلزار
بهاره کیان افشار
حسین یاری
مهناز افشار
منوچهر هادی

فیلم مصائب مسیح؛ سازنده آمریکایی، بیننده اروپایی

فیلم مصائب مسیح در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. این فیلم توانست در طی بازه زمانی محدودی فروش قابل توجهی در حوزه فیلم و سینما در جهان داشته باشد. کم توجهی استودیو های هالیوودی به ساخت این فیلم موجب آن شد که عوامل برای ساخت فیلم از استودیو های اروپایی کمک بگیرند و همین امر سبب شد عنوان پرفروش ترین فیلم مستقل سینمای آمریکا را نصیب خود کند.

سایر ویژگی های فیلم مصائب مسیح 

فیلم مصائب مسیح نه تنها یک موضوع چالش گونه داشت؛ بلکه در دیگر موارد فنی نیز عملکردی فوق العاده داشته است. برای مثال: بخش موسیقی این فیلم یک شاهکار است. شاهکاری که نامزد جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم در همان سال شد. ویژگی های خاص و برجسته این فیلم در اینجا به پایان نمی رسد؛ بلکه در کنار تمامی این مسائل می توان اذعان داشت که نورپردازی فوق حرفه ای این فیلم سبب تحسین بسیاری از نورپردازان معروف و مشهور دنیا شده است. یکی از نکات مهم و قابل توجه در تمامی فیلم هایی که در دل تاریخ قرار دارند؛ اهمیت به جلوه های ویژه می باشد. فیلم مصائب مسیح در این مورد نیز موشکافانه، دقیق و کاملا حرفه ای گام برداشته است. قرار دادن این پارامتر ها در کنار یکدیگر و افزودن سایر ویژگی های مثبت و فرامثبت این فیلم سبب شده است؛ فیلم مصائب مسیح به یک شاهکار و در عین حال جنجال در تاریخ سینمای آمریکا و حتی جهان تبدیل شود.

 
شام ایرانی

 

 

آخرین خبر در مورد این فیلم

فیلم مصائب مسیح در سال ۲۰۰۴ بیشتر از چهارصد میلیون دلار در آمریکا فروخت و همچنان پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در رده‌ی سنی بزرگسال میباشد.
پس از ده سال “جیم کاویزل” بازیگر فیلم گفته است که ادامه ی تحت عنوان «مصائب مسیح: رستاخیز» (The Passion of the Christ: Resurrection) همچنان در حال بررسی است و فیلمی پر پرداکشن و سنگینتر از قسمت اول هست.

مل گیبسون کارگردان مصائب مسیح اخیرا فیلمنامه اصلاح شده سوم را نوشته است. اسمش (مصائب مسیح: رستاخیز) است.
و عظیم‌ ترین فیلم در تاریخ سینما دنیا میباشد.

کاویزول مستقیماً مسیح را با ابرقهرمانانی چون سوپرمن در مقام مقایسه قرار میدهد
وی می‌گوید هالیوود به نسبت گذشته فیلم‌های انجیلی را مورد استقبال قرار نمیدهد.
و قطعل این فیلم فرصت استثنایی برای او و گیبسون میباشد که فیلمی پرخرج همچون (ده فرمان) یا (بن هور)تولید کنند، با ذکر این نکته که پروژه‌های عظیم در زمان پاندمی کرونا ؛ بسیار سخت تر از دوران گذشته است.

فیلم های پیشنهادی :

عاشقانه ۱

سریال عاشقانه 1

هومن سیدی در سریال عاشقانه ۱

سریالی عاشقانه از اتفاقات جالب با حال و هوای جوانان و زندگی روزمره تعدادی جوان بهمراه بخش هایی از طنز و نگرانی هایی جوانان امروزی.

سریال هم گناه

سریال همگناه

سریال همگناه برخلاف سریال های دیگر شامل بیش از ۴ موضوع خانوادگی و اجتماعی است که هر یک به نوبه ی خود میتواند داستان یک فیلم باشد. درگیری هر یک از شخصیت های فیلم در آن جایگاه بسیار دیدنی است. 

سریال دل

سریال دل

سریال عاشقانه دل داستان دو …… است که از ابتدای فیلم عاشق یکدیگر شده ولی در روز عروسی با دزدیده شدن عروس توسط یکی از آشنایانش داستان زندگی این زوج به کلی تغییر میکند.

سریال آقازاده

سریال آقازاده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.