سریال دیدنSee

  • نام سریال : سریال سی See
  • کارگردان :   یوهان رنک
  • تعداد قسمت ها : ۸ قسمت ۶۰ دقیقه ای
  • امتیاز IMDB  سریال : ۷٫۷


مقدمه ای بر سریال
See

دنیای سریال، گاه و بیگاه با ساخته های جدید خود، افراد زیادی را تحت تأثیر قرار می دهد. بسیاری از این سریال ها با انتقال مفاهیم جذابی، بیننده را میخکوب کرده و به او اجازه جدایی نخواهد داد. یکی از این دسته سریال ها، See می باشد. سریال See، در سال ۲۰۱۹ تولید و توسط شبکه ی Apple Tv پخش شده است. این سریال درون مایه ی درام و فانتزی دارد که زمان در این سریال، پسا آخرالزمان می باشد.

داستان سریال See

سریال See، با بازی بازیگر معروف یعنی جیسون موموآ، منتشر شده است. داستان این سریال، روایت آینده ای می باشد که در آن یک بیماری نامعلوم، باعث نابودی انسان ها شده است و معدود افرادی که باقی مانده اند نیز دارای قدرت دیدن نمی باشند و نابینا می باشند. پس از این دوره، انسان ها سبک زندگی خود را تغییر داده و به صورت قبیله ای یا گروهی با یکدیگر زندگی می کنند تا در برابر هرگونه مشکلات به وجود آمده و سختی ها، زنده بمانند. در این سریال شخصیت بابا واس با بازی جیسون موموآ، نقش رهبر دهکده آلکنی را ایفا می کند.

او جنگجویی قدرتمند و توانا بوده که دلیل رهبری این دهکده، قدرت و توان فیزیکی او و خصوصیت رهبری اش می باشد.

در ادامه هنگامی که این شخص صاحب بچه های دوقلو می شود، در می یابند که فرزندان او نابینا نمی باشند و این موضوع باعث ایجاد داستان های خطرناکی می شود.

درباره ی سریال See و سرمایه گذاری های اپل

سرمایه گذاری های شرکت اپل بر روی سریال See، غیر قابل انکار می باشد و در طراحی های مربوط به صحنه و لوکیشن های طبیعی این سریال، به خوبی تأثیر اپل را می بینیم. همچنین در طراحی لباس و فیلمبرداری های این سریال نیز چشم نوازی و زیبایی کار، مورد تحسین بسیاری از افراد و منتقدان قرار گرفته است. در جزئیات این سریال و لباس های کاراکتر های آن، هیجان، موج می زند. 

البته شاید مهم ترین ضعف این سریال و شرکت سرمایه گذار، مسئله ی نابینایی ساکنان زمین در آینده باشد که سوال ها و ابهامات زیادی را برای بینندگان، به جای گذاشته است. البته در کنار تمام این توجهات به جزئیات، بسیاری از شکل گیری ها به شکل درست پاسخگوی سوالات نمی باشد. برای مثال در سریال گفته نمی شود که چرا این جامعه نابینا است و چگونه تشکیل شده شده است یا چگونه در صورت نابینایی، پل ها یا خانه ها ساخته شده است یا چگونه یک شخص نابینا به این زیبایی لباس می پوشد و آرایش می کند درحالی که اجازه ی طبیعی بودن این چنین شرایط در سریال داده نشده است.

ادعای سازندگان سریال See به هم ترازی این سریال با سریال بازی تاج و تخت

سازنده و تهیه کننده ی این سریال، ادعا می کند که این سریال در رده ی سریال بازی تاج و تخت می باشد و باید با آن مقایسه شود. اظهار نظری که به نظر اغراق آمیز بوده است. برای هر قسمت این سریال چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار هزینه شده است که عددی بسیار بزرگ می باشد. اما برگردیم به مقایسه تهیه کننده این سریال که آن را با سریال بازی تاج و تخت مقایسه کرده است. این سریال در مقایسه با سریال مورد نظر، دارای تفاوت های زیادی می باشد. در سریال See، ما شاهد سلسله مراتب اتفاقاتی هستیم اما در کنار این رویداد ها، توجهی به شخصیت های سریال نمی شود و به سادگی از کنار آن ها، می گذرد. 

نکته ی مهمی که در سریال بازی تاج و تخت شاهد آن بودیم، در کنار جنگاوری شخصیت های آن، شخصیت آن ها به خوبی پردازش می شد و معرفی آن ها به خوبی انجام می شد تا بیننده با کاراکتر ها، ارتباط برقرار نماید؛ چیزی که در سریال See شاهد آن نمی باشیم و تمام اتفاقات رخ داده، به سرعت بوده و مجالی برای درک بیننده از فضای سنگین و هیجانی این سریال، نمی دهد. در این سریال، به خوبی از محیط های طبیعی برای ساخت صحنه های اکشن استفاده شده اما در کنار تمام این مزیت ها، جای خالی یک فیلمنامه ی خوب، شدیدا احساس می شود تا بتواند منطقی بین صحنه های درام و اکشن موجود در سریال، ایجاد نماید.

تیزر دیدنی فیلم سی

چرا سریال سی see را باید ببینیم؟

نکته ی اول: نویسنده ی فیلمنامه ی این سریال به عهده ی استیون نایت بوده است. شخصی که در گذشته، فیلمنامه ی سریال معتبر و معروف پیکی بلایندرز را نوشته بوده است. همچنین فضای دلهره آور موجود در سریال ویچر نیز از کارهای این فیلمنامه نویس، می باشد.

نکته ی دوم: نمره ی این سریال در بین منتقدان و سایت های نمره دهی، چندان مطلوب نمی باشد. این سریال در سایت روتن تومیتوز، نمره ی ۴۳ را بدست آورده است. همچنین در سایت معتبر IMDB نیز نمره ی این سریال ۷٫۷ می باشد که در مقایسه با سریال های بازی تاج و تخت و ویچر، نمره ی پایین تری می باشد.

نکته ی سوم: بسیاری از منتقدان، اعتقاد دارند نمره ی پایین این سریال مربوط به فیلمنامه ی ضعیف، بازی نه چندان قدرتمند بازیگران، دیالوگ های نه چندان جالب و یکنواخت، شخصیت های بدون عمق، می باشد. همچنین برخی از منتقدان اعتقاد دارند که تضاد هایی مانند کور بودن و آرایش زنان و لباس های زیبا، از عوامل مهم در ضعف این سریال، می باشند.

مشخصات سریال See

در حال حاضر و پس از یکسال از تولید فصل اول این سریال، شرکت اپل تی وی اعلام کرده است که قرار است به زودی فصل دوم این سریال ساخته شود. فصل اول این سریال، دارای ۸ قسمت ۶۰ دقیقه ای، می باشد.

بازیگران و عوامل سریال سی see

بازیگران سریال سی SEE
بازیگران سریال سی SEE
جیسون موموا
بازیگران سریال سی SEE
بازیگران سریال سی SEE
بازیگران سریال سی SEE

نقد پایانی بر سریال See

با تمام معایبی که برای این سریال اعلام کردیم، دور از لطف است که بگوییم این سریال ارزش دیدن نداشته باشد. 

سریالی که تلاش زیادی برای جذابیت آن شده و بابت هر قسمت تولید شده برای آن، هزینه ی زیادی انجام شده است. یکی از دلایل محبوبیت این سریال، استفاده از بازیگران خوب و قدرتمند علی الخصوص جیسون موموآ می باشد. استفاده از صحنه های بکر و زیبای طبیعی، طراحی قدرتمند صحنه و لباس ها، می تواند هر بیننده ای را پای تماشای این سریال نگه دارد.

عکس های سریال سی

فیلم هایی که ممکن است دوست داشته باشید :

سریالی عاشقانه از اتفاقات جالب با حال و هوای جوانان و زندگی روزمره تعدادی جوان بهمراه بخش هایی از طنز و نگرانی هایی جوانان امروزی.

سریال همگناه برخلاف سریال های دیگر شامل بیش از ۴ موضوع خانوادگی و اجتماعی است که هر یک به نوبه ی خود میتواند داستان یک فیلم باشد. درگیری هر یک از شخصیت های فیلم در آن جایگاه بسیار دیدنی است. 

سریال عاشقانه ۱ دل داستان دو …… است که از ابتدای فیلم عاشق یکدیگر شده ولی در روز عروسی با دزدیده شدن عروس توسط یکی از آشنایانش داستان زندگی این زوج به کلی تغییر میکند.

سریال آقازاده

سریال آقازاده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.